Liga Warrington: Polonia Eagles nadal liderem
2016.10.26 / R-GOL League Warrington
TAGI: piłka nożna warrington liga warrington
Share |
Po rozegraniu siedemnastu kolejek na prowadzeniu utrzymuje się nadal zespół Polonii Eagles FC, który po rekordowym zwycięstwie z drużyną Lions powiększył przewagę nad resztą stawki. Swoje mecze wygrali również Sparta z FC Bad Boys, Dywizjon 303 z Polonią Wigan, Internazionale AFC z Polonią FC Liverpool, zaś Slovakia Team podzieliła się punktami z FC Jagerbomb.

Mecz pomiędzy Spartą a FC Bad Boys był wyrównany tylko w pierwszej połowie, gdyż w drugiej części spotkania kontrolę przejął zespół Sparty i wykorzystał to, iż przeciwnicy z minuty na minutę słabli i zbyt łatwo oddawali pole gry. Bardzo dobre spotkanie w zespole Sparty rozegrał Michał Ryłka (1), który nie tylko zdobył bramkę, ale także świetnie dyrygował grą obronną swojej drużyny. Bramki w tym meczu dla wygranych zdobyli Paweł Wasiak (2), Krystian Górzyński (2) oraz Michał Ryłka (1), zaś honorowego gola dla Bad Boys zdobył Arkadiusz Brzoskowski (1).

Lions do meczu z liderem Polonią Eagles FC przystępowali z myślą, aby stracić jak najmniej bramek i może pokusić się o niespodziankę. Ich plan już na samym początku uległ w gruzach, gdyż Polonia szybko zdobyła 4 bramki, a na dodatek tego bramkarz Lions Paweł Mazur musiał zejść z boiska, gdyż nabawił się kontuzji żeber. Grający w 5 Lions do przerwy przegrywali już 0:8, lecz po przerwie czekał na nich prawdziwy grad bramek. Polonia wiedząc, iż ma szanse poprawić swój bilans bramkowy nie miała litości dla przeciwnika i po przerwie zaaplikowała przeciwnikom aż 17 bramek. W pewnym momencie Lions grali nawet w 4 i Polonia wykorzystała to bezlitośnie, a „katem” okazał się Chrystian Pawlak, który zdobył rekordowe 9 bramek tego wieczoru. Ta wygrana Polonii Eagles była najwyższym zwycięstwem w historii R-GOL League. Bramki dla wygranych zdobyli wszyscy ich zawodnicy grający w tym meczu czyli Chrystian Pawlak(9), Michał Krzanowski(4), Radosław Biernacki(3), Damian Kawecki(2), Vladimir Zajac(2), Rafał Dobrzański(2), Mateusz Wójcik(2) oraz Mateusz Wójcik(1), zaś honorowego gola dla Lions zdobył Marcin Fligier(1), który zaliczył trafienie meczu strzałem z połowy boiska.

Polonia Wigan do tego meczu przystępowała z pozycji wicelidera, zaś zawodnicy Dywizjonu 303 przystępowali ze świetną serią 5 zwycięstw z rzędu i w tej rundzie są jedyną niepokonaną drużyną. Mecz ten był bardzo wyrównany, lecz solidna gra w obronie Dywizjonu, którzy powstrzymali najskuteczniejszego zawodnika ligi Radosława Klujewskiego i skuteczność w ataku były kluczowe do odniesienia zwycięstwa w tym spotkaniu. Mecz ten był bardzo intensywny, szybki i ciekawy, lecz klarownych sytuacji nie było zbyt wiele. Polonia również rozegrała dobre spotkanie, lecz w ich szeregach było widać brak doświadczonego Wojciecha Pszenicznego. Bramki dla zwycięskiej drużyny zdobyli Michał Niewald (1) oraz Michał Kocot (1).

Spotkania Polonii FC Liverpool z Internazionale AFC zawsze są bardzo ciekawe i nie inaczej było tym razem. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się prowadzeniem 3:2 dla IAFC. W drugiej odsłonie grająca bez zmian Polonia z minuty na minutę opadała z sił, co skrzętnie wykorzystali gracze Internazionale zdobywając kolejne dwie bramki i pewnie wygrali to spotkanie. Bramki dla IAFC zdobyli Norbert Niegowski (2), Michał Sikora (1), Adrian Kalinowski (1) oraz Krystian Babicz (1), zaś obydwie bramki dla Polonii zdobył Bartosz Przybysz (2).

Slovakia Team w meczu z FC Jagerbomb szybko objęła prowadzenie po strzale Adama Bugania (2) i wydawało się, że pewnie wygra to spotkanie z osłabionym oraz grającym bez zmiany przeciwnikiem. FC Jagerbomb jednak mają w swoich szeregach takiego zawodnika jak Wojciech Hołoweńko (3) i po jego bramkach zdołali odwrócić losy meczu oraz wyjść na prowadzenie 3:1. Slovakia Team grali jednak ambitnie do samego końca i pokazali charakter, czego efektem były bramki Macieja Ciszewskiego (1) oraz ponownie Adama Bugania i praktycznie rzutem na taśmę zdołali oni uratować jeden punkt w tym dobrym meczu.