Victoria coraz bliżej awansu
2017.02.21 / Kamil Biegniewski
TAGI: piłka nożna londyn emil kot victoria london
Share |
W kolejnym meczu o punkty w rozgrywkach Middlesex County League Division Two, polonijny klub Victoria Londyn pokonał na wyjeździe outsidera ligi - Centenary Park - 3:2.

Początek spotkania był dla podopiecznych Emila Kota niezbyt optymistyczny. Jakub Matwiejszyn dotknął piłkę ręką w polu karnym, za co arbitrowi nie pozostało nic innego jak tylko odgwizdać „jedenastkę”. Tą z kolei rywale skutecznie zamienili na gola. Od tego momentu gra toczyła się głównie w środku pola. Żadnej z drużyn nie udało się skonstruować podbramkowej akcji, więc pierwsza połowa kończy się skromnym prowadzeniem gospodarzy.

Na drugą odsłonę nasi rodacy wyszli już bardziej zmotywowani, czego efektem były dwie szybko strzelone bramki. Tuż po przerwie na listę strzelców wpisał się Piotr Murawski, a w 51. minucie meczu Łukasz Paczkowski strzela na 2-1. Piłkarze Centenary Park mogli się błyskawicznie zrehabilitować, ale kolejny rzut karny został obroniony przez naszego golkipera.

W 56. minucie Jakub Matwiejszyn strzela zza pola karnego minimalnie niecelnie, ale w 82. minucie strzał Radosława Pachały jest już bezbłędny i prowadzimy już 3-1. Wtedy to Emil Kot postanawia dać szanse młodym zawodnikiem. Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem sędziego za Kryatiana Kanty pojawia się junior Dawid Dudek.

Chwilę później sędzia zawodów dyktuje trzeciego już w tym spotkaniu karnego, którego gospodarze zamienili na gola. Mecz kończy się minimalnym triumfem Victorii, który jeszcze bardziej przybliża ją do upragnionego awansu.

— Patrząc na ligową tabelę wydawać by się mogło, że trzy punkty przyjdą nam łatwo. Na boisku tej przewagi niestety widać nie było — mówi kapitan Victorii, Sylwester Kiełbasa. — Dlatego też cieszy nas, iż mimo słabszego meczu w naszym wykonaniu udało się zgarnąć komplet punktów i to na boisku rywala. Będą bez wątpienia bardzo ważne w perspektywie wcześniej założonego celu, jakim jest wygranie ligi oraz awans.