Historyczny triumf Victorii Londyn!
2017.04.11 / Daniel Kowalski
TAGI: piłka nożna londyn emil kot victoria london
Share |
Podopieczni Emila Kota pokonali w finale Challenge Cup drużynę Hayes MBFC 3-0, zdobywając tym samym, pierwsze, historyczne trofeum. Teraz czekamy na awans w rozgrywkach ligowych.

Oba kluby dominują w rozgrywkach ligowych, mogliśmy się więc spodziewać, że widowisko będzie przedniej jakości.

Pierwsze minuty należały do naszych rywali, którzy wypracowali sobie kilka okazji do strzelenia gola, zabrakło im jednak precyzji, a w jednej sytuacji wysokim kunsztem bramkarskim popisał się Bartosz Fogler. Z biegiem czasu kontrolę na boisku przejęli Polacy. Po jednej z szybkich akcji prawą flanką Dawid Krzemień podał precyzyjnie do Piotra Kwiatka, a temu nie pozostało nic innego, jak tylko dopełnić formalności. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, więc na zasłużoną przerwę nasi piłkarze schodzili w pełni zadowoleni.

Druga odsłona to już całkowita dominacja Victorii, która nie pozwalała swoim rywalom na zbyt wiele. Zespół Emila Kota grał mądrzej, a lepiej wyszkoleni technicznie Polacy ataki swoich rywali rozbijali już przed własnym polem karnym. Jeśli do tego dodamy coraz odważniejszą grę w ofensywie o wynik mogliśmy być spokojni. Wszystko było tylko kwestią czasu. W dalszej części gry piłkarze Victorii jeszcze dwa razy wpisali się na listę strzelców. Najpierw, po raz drugi w tym spotkaniu uczynił to Piotr Kwiatek, a rezultat spotkania ustalił Wojciech Szydziak, którego uderzenie z około dwudziestu metrów może nie było pierwszej jakości, ale kardynalny błąd popełnił bramkarz rywali.

Na uwagę zasługuje również wspaniały doping ponad 250-osobowej grupy fanów Victorii, którzy bez cienia wątpliwości byli tego dnia dla naszych rodaków dwunastym zawodnikiem na boisku.

— Jestem niezmiernie zadowolony z postawy całego zespołu — powiedział po meczu szkoleniowiec Victorii Londyn, Emil Kot. Chłopaki zostawili na boisku mnóstwo zdrowia. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy przyczyniają się do budowy naszego klubu. Dziękuję również za tak liczne wsparcie ze strony kibiców. Dzięki nim atmosfera była fantastyczna. Proszę nas śledzić w mediach społecznościowych. Zapewniam, że to dopiero początek pięknej przygody polskiej piłki w Wielkiej Brytanii.

Victoria Londyn historyczny sukces osiągnęła w składzie: Bartek Fogler - Jakub Matwiejszyn , Łukasz Kubit, Łukasz Bubienko, Jakub Perske - Radosław Pachala , Kamil Wróbel , Dawid Krzemień, Piotr Murawski, Łukasz Paczkowski - Piotr Kwiatek. Zagrali ponadto: Maciej Pawełczak, Krystian Kanty, Wojciech Szydziak, Mateusz Paczkowski. Rezerwowym bramkarzem był Szymon Rawski.