Cud nad Wisłą!
2011.12.15 / Daniel Kowalski
TAGI: liga europejska wisła kraków
Share |
To był niezapomniany wieczór dla piłkarzy Wisły Kraków. Ich szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Europejskiej były prawie czysto statystyczne, a jednak udało się.

Wszystko za sprawą niespodziewanego remisu Fulham Londyn z Odense, który stał się faktem dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Warunkiem awansu piłkarzy Białej Gwiazdy było zwycięstwo nad Twente Enschede oraz strata punktów przez klub z Londynu. Oba zadania wydawały się niezwykle ciężkie do zrealizowania, bo w Krakowie to klub z Holandii był faworytem, Odense z kolei u bukmcherów nie mięli nawet cienia szans z Fulham.

Wisła swoje zadanie wykonała, choć nie bez problemów, bo zwycięstwo nie przyszło z łatwością. Gdy zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego nikt w Krakowie się nie cieszył, bo w Londynie mecz jeszcze trwał, a Fulham wygrywał w ostatniej minucie 2:1. Kilkadziesiąt sekund później stadion oszalał, bo okazało się, że rezerwowy Odense - Djiby Fall - pogrążył londyńczyków, dzięki czemu awans uzyskali krakowianie!

Wisła Kraków - Twente Enschede 2:1 (1:1)
1:0 12 min. Garguła
1:1 39 min. Jong
2:1 46 min. Genkow

Widzów: 15.000
Sędziował: Władisław Bezborodow (Rosja)
Żółte kartki: Janssen, Gouriye (Twente)

Wisła Kraków: Pareiko - Jovanović, Bunoza, Diaz, Nunez - Boguski (od 61 min. Małecki), Wilk, Melikson (od 89 min. Kirm), Jirsak (od 90 min. Brud) Garguła - Genkow. Trener: Kazimierz Moskal.

Twente Enschede: Marsman - Cornelisse, Bengtsson, Buysse, Roeseler - Janssen, Landzaat, de Jong (od 77 min. Gouriye) - Bajrami, Janko (od 21 min. Berghuis), Chadli (od 46 min. John). Trener: Co Adriaanse.