Liga Warrington: Warriors AFC najlepszy na półmetku
2015.06.10 / Daniel Kowalski
TAGI: piłka nożna liga warrington warrington
Share |
Po pierwszej części sezonu polonijnej ligi R-Gol League w Warrington liderem jest miejscowy Warriors. To jednak dopiero początek walki o mistrzowski tytuł, bo przewaga nad kolejnymi w tabeli drużynami jest minimalna.

Drugi w tabeli Bad Boys Wigan traci bowiem do lidera zaledwie jeden punkt, a tylko dwa „oczka” mniej mają na swym koncie Internazionale AFC Warrington oraz Dywizjon 303 Manchester.

Jednym z najciekawszych meczów 11. kolejki był pojedynek Lions z Phoenix. Pierwsza połowa oraz początek drugiej należał bezdyskusyjnie do „Lwów”, którzy w pewnym momencie prowadzili aż 6-2. Piłkarze Phoenix raz jeszcze jednak potwierdzili, że grać trzeba do samego końca, bo dzięki niezwykłej determinacji w ostatnich sekundach udało im się doprowadzić do remisu.

Dywizjon 303 Manchester stara się udowodnić, iż kryzys ma już za sobą. W miniony piątek wygrał pewnie z Tigers AFC 8-4, dzięki czemu zrównał się punktami z trzecim w tabeli Internazionale. Jedną z jaśniejszych postaci zwycięzców był Łykasz Oszywa, który wrócił do bramki po kilkutygodniowej przerwie i jak za starych dobrych czasów znów był jednym z najpewniejszych punktów swojego zespołu.

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Dywizjonem drużyna Black Wolves wychodziła na mecz ze Spartą w roli murowanego faworyta. Niestety nie pierwszy raz w tym sezonie pokazali, iż lepiej prezentują się, gdy nie są faworytami. Sparta rozegrała swój najlepszy mecz w sezonie i do przerwy prowadziła już 4-0. W drugiej połowie za zagranie ręką poza polem karnym czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Sparty Charlie Wright i do bramki musiał wejść zawodnik z pola Michał Srsen. Mimo to Black Wolves nie byli tego dnia w stanie zdobyć nawet punktu.

Lider tabeli Warriors AFC podejmował niewygodną dla większości rywali drużynę FC Jagerbomb i już na początku spotkania po błędach obrońców prowadził 2-0. Z biegiem czasu inicjatywę przejął jednak rywal i za sprawą Jana Lintnera oraz Martina Rybki udało mu się doprowadzić do remisu.

W dwóch ostatnich meczach faworyzowana Polonia Liverpool uległa minimalnie swojej imienniczce z Warrington 1-2, a w meczu na szczycie FC Bad Boys Wigan wygrali z Internazionale AFC 5-3. Szczególnie ten drugi mecz przyniósł kibicom wiele emocji, grały bowiem drużyny ze ścisłej ligowej czołówki.