Liga Warrington: Internazionale nowym liderem
2015.06.24 / Daniel Kowalski
TAGI: piłka nożna warrington liga warrington
Share |
Mecz na szczycie trzynastej kolejki spotkań w polonijnej lidze „R-Gol League Warrington” przyniósł nam zmianę lidera. Piłkarze Internazionale AFC wygrali z Warriors AFC i to właśnie oni otwierają teraz ligową tabelę.

Drugą niespodziewaną porażkę z rzędu zanotowała ekipa FC Bad Boys, która tym razem uległa Sparcie Warrington 2-4. To oznacza, że do nowego lidera "źli chłopcy" tracą już pięć punktów, co sprawia, że wymarzone mistrzostwo oddala się coraz bardziej.

W derbach Liverpoolu AFC Phoenix pokonał Polonię 6-2. Faworytem spotkania byli "poloniści", ale do tego meczu przystąpili w mocno okrojonym składzie, co dobrze grający rywal skrzętnie wykorzystał.

Polonia Team z Dywizjonem 303 przez większość meczu prowadziłą bardzo wyrównaną grę. Na niecałe pięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik był remisowy (2-2).Końcówka należała jednak do „dywizjoinistów”, którym udało się jeszcze dwukrotnie trafić do bramki rywali. Wszystkie cztery gole dla zwycięzców strzelił Michał Niewald.

Lions Warrington pewnie pokonał Black Wolves, a w roli bohaterów znów wystąpili Patryk Mazur oraz jego wujek, Paweł. Obaj solidarnie strzelili rywalowi po trzy bramki, ale jedna z nich, autorstwa Patryka, była naprawdę przedniej urody.

Derbowy pojedynek dwóch słowackich drużyn (FC Jagerbomb oraz Tigers AFC), zakończył się wyraźnym zwycięstwem tych pierwszych (4-0).

Początek spotkania na szczycie do zawodników Internazionale, którzy po zabójczym początku prowadzili już z Warriors AFC 3-0. Na szczególne słowa uznania zasługuje Adam Bugań, który strzelił przepiękną bramkę z woleja, nie dając najmniejszych szans bezradnemu Wojciechowi Witkowskiemu. W drugiej połowie nowy lider kontrolował już tylko przebieg spotkania, choć był moment, w który oddał na chwilę inicjatywę rywalowi.