Liga Warrington: AFC Phoenix pokonał mistrza!
2015.07.10 / Daniel Kowalski
TAGI: piłka nożna warrington liga warrington
Share |
Polonijna liga piłkarska w Warrington przynosi nam kolejne niespodziewane rozstrzygnięcia. W miniony piątek sensacyjne zwycięstwo odniósł ósmy w tabeli AFC Phoenix, który niespodziewanie ograł aktualnego mistrza, Dywizjon 303 Manchester.

Faworyt tego spotkania był oczywiście tylko jeden, jednak rywal wcale nie zamierzał się poddawać. Już w pierwszych sekundach spotkania za sprawą Daniela Kozubala Phoenix prowadził 1-0, jednak chwilę później Michał Niewald doprowadził do wyrównania i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem remisowym. W drugiej odsłonie dwa zabójcze trafienia zanotował Mateusz Kura, a między słupkami rewelacyjnie spisywał się Łukasz Romanowski, dzięki czemu Phoenix dwubramkowe prowadzenie „dowiózł” do końca spotkania.

Pewne zwycięstwo odniósł lider Internazionale AFC, który w spotkaniu z Tigers AFC w obu połówkach strzelił solidarnie po trzy gole. Połowa bramkowego łupu zwycięzców to zasługa Adriana Sadeckiego, który po trzytygodniowej przerwie w występach ustrzelił hat-tricka.

Spotkania Sparty z Warriors AFC są nazywane „derbami Greencore”. Zawsze są bardzo ciekawe i stoją na dobrym poziomie. Nie inaczej było i tym razem. Choć pierwsi bramkę zdobyli piłkarze Sparty (Adam Głodek), z końcowego wyniku bardziej cieszył się rywal, który w dalszej części gry aż trzykrotnie zmusił golkipera Sparty do kapitulacji.

Polonia Team Warrington oraz FC Jagerbomb, mimo że do gry przystąpiły w okrojonych składach, stworzyły całkiem ciekawe widowisko. W meczu padło aż sześć bramek, ale cztery z nich były autorstwa piłkarzy Polonii do których powędrował pierwszy od trzech kolejek komplet punktów.

W pozostałych dwóch meczach Polonia Liverpool wygrała z Lions 4-1, a FC Bad Boys, mimo że był zdecydowanym faworytem, podzielił się ostatecznie punktami z Black Wolves (3-3).