Liga Warrington: Inter liderem na półmetku
2015.12.05 / Adam Wójcik
TAGI: liga warrington
Share |
Za nami już 12 kolejek 4 sezonu R-GOL League. Powoli dotarliśmy więc na półmetek sezonu. Na prowadzeniu pozostaje Internazionale AFC, którzy w meczu na szczycie okazali się o 1 bramkę lepsi od Polonii Eagles FC.

Na drugie miejsce wskoczył Dywizjon 303, którzy wysoko pokonali FC Jagerbomb, zaś Polonia Wigan łatwo uporała się z FC Bad Boys. Kolejne punkty zdobyły zespoły z dołu tabeli tj. Sparta oraz Old Boys.

W pierwszym pojedynku zmierzyły się zespoły AFC Phoenix i Old Boys. Od poczatku spotkania lepsze wrażenie sprawili zawodnicy Old Boys, lecz pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy Phoenix a dokładniej Daniel Głaz. Dość długo utrzymywali oni to prowadzenie, gdyż w ich bramce znakomicie tego dnia spisywal się Łukasz Romanowski nie pozwalająć się zaskoczyć nawet w bardzo dobrych sytuacjach. Dopiero po przerwie Old Boys za sprawą najlepszego tego dnia w ich szeregach Krzysztofa Suhaka zdobyli 2 bramki i nadal mieli swoje okazje, lecz nie potrafili już więcej razy pokonać Romanowskiego i dowieźli skromne zwycięstwo do końca inkasując tym samym bardzo ważne punkty.

Spotkanie Polonii Eagles FC z Internazionale AFC zapowiadało się na bardzo dobre ze względu na pozycje w tabeli obu drużyn oraz ich formę w tym sezonie. I oczywiście nie zawiodło, gdyż mecz mógł się podobać a obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia bramek. Prowadzenie w pierwszej połowie uzyskał dla Polonii Chrystian Pawlak(1), który wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem. Jeszcze w pierwszej połowie mieli oni okazje do podwyższenia rezulatu, lecz w bramce IAFC dobrze spisywał się Charlie Wright. Internazionale również mieli swoje bardzo dobre sytuacje, lecz albo w bramce Polonii świetnie spisywali się najpierw Damian Kawecki a później Wojciech Domagała, albo od utraty bramki ratował ich słupek. W drugiej połowie najpierw ładnym strzałem z rzutu wolnego wyrównującą bramkę zdobył Michał Sikora(1), zaś chwilę poźniej po dobrze rozegranym kontrataku zwycieską bramkę zdobył Janusz Kuca(1). Polonia Eagles tego dnia nie była tak skuteczna jak w poprzednich meczach, lecz to zawodnicy Internazionale wiedząc przeciwko komu grają zagrali bardzo uważnie i nie pozwalali dochodzić im do czystych okazji strzeleckich tego dnia. Podsumowując mecz ten pokazał, że obie drużyny nie z przypadku znajdują się w czubie tabeli i oby więcej meczy na tym poziomie w R-GOL League.

Sparta ponownie otrzymała łatwe 3 punkty i zwyciestwo 3:0, gdyż Black Wolves nie stawili się na meczu nikogo o tym wcześniej nie informując.

Pojedynek pomiędzy Polonią FC Liverpool a Lions był bardzo ciekawym widowiskiem. Na początku spotkania szybkie prowadzenie dla Polonii uzyskał Rafał Dobrzański, lecz nie cieszyli się oni nim zbyt długo, gdyż Paweł Mazur ładnym strzałem głową wyrównał po chwili. Mariusz Matkowski uzyskał prowadzenie dla Lions jeszcze przed przerwą ale szybką odpowiedź mogli dać zawodnicy z Liverpool, lecz Rafał Dobrzański spudłował będąc 2 metry przed bramką. Po przerwie Paweł Mazur podwyższył prowadzenie i wydawało się,że Lions są na dobrej drodze po kolejne 3 punkty. Nic z tego, ponieważ Polonia pokazała charakter w tym meczu i walczyła do samego końca. Najpierw kontaktowego gola zdobył Maksymilian Legutko a w ostatnich sekundach meczu bramką na wagę remisu zdobył Łukasz Nalepa. W drugiej polowie na 10 minut przed końcem meczu Piotr Pukowiec po strzale wypuścił piłkę z rąk, lecz odrazu rzucił się by ją złapać a bardzo niebezpiecznym wśligiem wszedł w niego Rafał Wyka i bramkarz Polonii musiał niestety opuścić boisko z rozciętą głową a w bramce zastąpił go Przemysław Szymanowski. Znając Piotrka i jego charakter raczej napewno wróci na boisko już w najbliższej kolejce.

Mecz pomiędzy FC Bad Boys a Polonią Wigan był pierwszym od czasu kiedy zawodnicy obecnie grający w Polonii postanowili odejść z Bad Boys i reaktywować swoją drużynę. Od początku spotkania widać było różnicę w prowadzenie gry pomiędzy oboma zespołami a lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy z Wigan. Skuteczny w ich szeregach był Michał Miśkiewicz, który szybko zdobył 2 bramki a ciężki do zatrzymania kolejny raz był Radosław Klujewski. Najlepszy jednak w zespole Polonii w tym meczu był Paweł Rudczyk, który świetnie spisywał się w obronie ale również zdobył 2 bramki. Zespół Bad Boys starał się jak mógł i w drugiej połowie 2 razy znalazł drogę do bramki Piotra Knutha za sprawą Patryka Krasnodębskiego(1) i Darryla Hale(1). Ostatecznie Polonia wygrała 6:2 a bramki dla nich zdobywali Michał Miśkiewicz(2), Paweł Rudczyk(2), Radosław Klujewski(1) oraz Sylwester Tęcza(1).

W ostatnim spotkaniu dnia Dywizjon 303 podejmował FC Jagerbomb. Od początku przewagę uzyskał zespół z Manchester i szybko wyszedł na prowadzenie. Pierwsze skrzypce w Dywizjonie kolejny raz grał Konrad Kochanik(3) a wspomagali go Artur Gryko(2), David Musil(2) oraz jak zawsze Marcin Rechemtiuk(1). Bardzo dobry mecz w drużynie z Manchester zagrała również debiutantka Kamila Krasińska( pierwsza grająca kobieta w R-GOL League), która nie tylko zdobyła gola w debiucie ale pokazała, że może rywalizować z mężczyznami jak równy z równym. Dywizjon tego dnia był nie do zatrzymania dla przeciwnika i wygrał to spotkanie bardzo wysoko potwierdzając tylko tym samym ich świetną dyspozycję. Jagerbomb byli cieniem samych siebie w tym spotkaniu, jedynie Patrik Sobansky i debiutant w ich szeregach Wojciech Hołoweńko starali się walczyć jak równy z równym z zawodnikami Dywizjonu, a ozdobą meczu był gol zdobyty przez Wojtka po wymanewrowaniu obrońców i położeniu bramkarza strzelając do pustej bramki.
Warriors AFC otrzymali walkower 3:0 i 3 punkty po wycofaniu się z ligi Tigers AFC.

LIGA WARRINGTON
Wyniki 4. kolejki:

AFC Phoenix — Old Boys 1-2
Bramki: Daniel Głaz - Krzysztof Suhak (2)
AFC PHOENIX: Romanowski - Kozubal, Daniel Głaz, Lewicki, Perkowski, Stokowy,Machulec
OLD BOYS: Łukasiewicz - Suhak, Maciejewski, Pagórski, Rudawski, Chałubiński, Kozioł, Krysiewicz
Zawodnik meczu: Krzysztof Suhak

Polonia Eagles — Internazionale AFC 1-2
Bramki: Chrystian Pawlak - Michał Sikora, Janusz Kuca
POLONIA EAGLES FC: Domagała - Kawecki(ż), Buś, A.Wachniewski, Jurkowski, Pawlak, Biernacki, Iwanicki, Sadecki
INTERNAZIONALE AFC: Wright(ż) - Humięcki, Żmuda, Kotarski, Kalinowski, Sikora, Skoczylas(ż), Bugań, Kuca
Zawodnik meczu: Janusz Kuca

Black Wolves — Sparta 0-3 (walkower)
Tigers AFC — Warriors AFC 0-3 (walkower)

Polonia FC Liverpool — Lions 3-3
Bramki: Łukasz Nalepa, Rafał Dobrzański, Maksymilian Legutko - Mariusz Matkowski, Paweł Mazur (2)
POLONIA FC LIV: Pukowiec - Szymanowski, Pyszczak, Burzawa, Pawłowski, Legutko, Dobrzański, Nalepa
LIONS: Tyrer - Iwański, Matkowski, Wyka(ż), Mays, Paweł Mazur, Michałowski
Zawodnik meczu: Paweł Mazur

Dywizjon 303 — FC Jagerbomb 10-2
Bramki: Konrad Kochanik (3), David Musil (2), Artur Gryko (2), Marcin Rechemtiuk, Maciej Piankowski, Kamila Krasińska - Jan Lintner, Wojciech Hołoweńko
DYWIZJON 303: Borzyszkowski - Musil, Rechemtiuk, Kochanik, Gryko, Mączyński, Ł.Oszywa, A.Oszywa, Piankowski, Krasińska
FC JAGERBOMB: Pietraszewski - Krzyżak, Hołoweńko, Sobansky, Drevianka, Pacesa, Lintner
Zawodnik meczu: Konrad Kochanik

FC Bad Boys — Polonia Wigan 2-6
Bramki: Patryk Krasnodębski, Darryl Hale - Radosław Klujewski, Paweł Rudczyk (2), Michał Miśkiewicz (2), Sylwester Tęcza
FC BAD BOYS: D.Krasnodębski - P.Krasndębski, Hutira, Maciejewski, Michalak, Hale, Kęsy (żk)
POLONIA WIGAN: Knuth - Wójcicki, Klujewski, Merchelski, Rudczyk, Miśkiewicz, Tęcza
Zawodnik meczu: Paweł Rudczyk