PCW Olimpia wraca do ekstraklasy!
2016.04.20 / Daniel Kowalski
TAGI: piłka nożna londyn liga londyn fc cobalt
Share |
Tydzień temu po kolejny mistrzowski tytuł sięgnęła ekipa FC Cobalt, a w minioną niedzielę awans do ekstraklasy zapewnił sobie zespół PCW Olimpia. Przed nami jeszcze dwa ostatnie akordy ligowego sezonu.

W grupie mistrzowskiej Scyzoryki w okrojonym składzie poradziły sobie z nieskutecznym tego dnia The 12 Team, a ozdobą meczu był przepiękny gol Sławomira Maruta, którego zdobył z własnej połowy boiska. Mecz mistrza ligi - FC Cobalt - z White Wings Seniors zakończył się zasłużonym remisem, co oznacza, że „seniorzy” w dalszym ciągu mają szanse na srebrne medale.

Spora walka panuje w grupie spadkowej, gdzie każda z ekip ambitnie walczy o każdy punkcik. Wima Team bardzo chciała wygrać z Joga Bonito, ale jej piłkarze zawiedli w ofensywie, co rywal skrzętnie wykorzystał, wygrywając minimalnie 1-0. W heroicznej batalii o pozostanie w lidze Inter RSVM Team wygrał z KS04 Ark 2-1, a gola na wagę jakże cennych trzech punktów zdobył Rafał Sulowski.

Na drugim froncie PCW Olimpia po wyraźnym zwycięstwie nad Warriors of God zapewniła sobie przepustki do ekstraklasy w przyszłym sezonie. Tym samym plany o awansie „Wojownicy Boga” muszą odłożyć na kolejny sezon. W drugim meczu skazany na porażkę FC Cosmos piłkarzom „z Mazur” poprzeczkę zawiesił bardzo wysoko. Mecz był bardzo interesujący, a jeszcze kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego na tablicy wyników widniał wynik remisowy. Wtedy ciężar gry wziął na siebie Dawid Rogalski, dzięki czemu outsider mecz ten zakończył zwycięstwem.

W dwóch ostatnich spotkaniach zdziesiątkowana ekipa FC Piona oddała mecz z PBMC walkowerem, a IFX FC wygrał gładko z JJ Construction.